Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny połysk 120x40cm z szybą z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek czarny połysk o rozmiarze 120x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House z trzema bezpiecznymi palnikami. Biokominek wiszący lub do zabudowy w ścianie / otworze.

Więcej szczegółów

1 299,00 zł brutto

Więcej informacji

Czas realizacji około 14 dni roboczych !

Biokominek czarny połysk 120x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House


Wewnętrzna konstrukcja wykonana stali malowanej proszkowo w kolorze czarny mat. Rama frontowa lakierowana w kolorze czarny połysk nadając biokominkowi elegancji. 

Palenisko zrealizowano w postaci trzech niezależnych pojemników wykonanych ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Palenisko wykonane jako trzy niezależne pojemniki, każdy o szerokości 276mm oraz linii ognia 200mm, z podwójnym dnem wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,33L. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h40min na w pełni zalanym palniku. 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano miarkę poziomu biopaliwa aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Optymalna szerokość palnika pozwoliła na umieszczenie ruchomej zasuwy, która skutecznie reguluje oraz gasi ogień.


Regulacja wysokości ognia odbywa się za pomocą niezależnych zasuw, 1 litr biopaliwa / palnik spala się w czasie od 2 do 4 godzin.

Przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami spalania na poziomie nawet 9 godzin.Do mocowania zastosowano dwie listwy montażowe, które stwarzają przestrzeń 1 cm między plecami biokominka, a ścianą. Ciepło tylnej ścianki biokominka nie nagrzewa mocno ściany. Krawędzie biokominka oraz wewnętrzna część ramki są dodatkowo usztywniane stosując dodatkowe podgięcia. 

Biokominek można zarówno zawiesić bezpośrednio na płaskiej ścianie, jak i również nadaje się do zabudowy lub zamontowaniu w istniejącym otworze. W przypadku zabudowy wykonanej z płyty gipsowo kartonowej polecamy wersję ogniotrwałą. Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).Dane techniczne:
 
Wymiary: wysokość 40 cm, szerokość 120 cm, głębokość 12 cm. Waga 17 kg.

Wersja biokominka z szybą, która chroni przed bezpośrednim wpływem ognia. Pasek szyby hartowanej o wysokości 150 mm i grubości 4 mm. Szybę wsuwa się swobodnie poprzez prowadnice, szkło jest przeźroczyste. Prowadnice lakierowane w kolorze frontu przykręca się do ramy biokominka, tak więc można biokominek używać także bez szyby.
Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • trzy palniki z wkładami absorbującymi;
  • hartowana szyba ochronna z prowadnicami;
  • 1 kg kamieni ozdobnych;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do regulacji i wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa z atestem PZH.