Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Frame 120cm biały

Nowy produkt

Panoramiczny biokominek z białą ramą 120cm i szeroką linia ognia

Więcej szczegółów

1 599,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Biokominek Frame 120 cm biały

Biokominek Frame to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Model można dowolnie zawieszać na ścianie lub zabudować w ścianie, także z płyty gipsowo-kartonowej, lecz najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama podkreśla design wnętrza. Nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.  
Biokominek produkowany jest w Polsce z naciskiem na precyzję wykonania oraz by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.


 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 490 mm, szerokość 1200 mm, głębokość wnęki 160 mm. Waga 24 kg.

Biokominek poziomy, wiszący, rama frontowana wykonana ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze biały połysk, natomiast korpus biokominka wykonany ze stali lakierowanej farbą termoorporną w kolorze czarnym mat. Na odwrocie biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowania. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zawieszenie biokominka.
Korpus biokominka został wykonany ze stali o grubosci 1,5 mm, we wnęce tuż obok palnika wycięto podłużne otwory, które mają za zadanie wyrównywać temperaturę palnika i nie dopuścić do powstania podciśnienia w razie przelania biopaliwa.
 

Zastosowano palnik o szerokości 800 mm z prostym wycięciem. Wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 3 mm.
W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie.
Palnik o szerokości 800 mm ma pojemność 1,5 litra i biopaliwo spala się w zależności od warunków oraz regulacji w czasie około 2 godzin.
Palnik regulację wysokości ognia, przy użyciu zasuwy zintegrowanej z palnikiem można zmieniać wielkość szczeliny komory spalania, w zestawie jest także pokrywa, którą za pomocą dołączonych uchwytów zakrywa się szczelinę palnika by skutecznie zagasić ogień. 


Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem; 
· kołki montażowe; 
· uchwyty oraz pokrywa do wygaszania płomienia;
· 1l biopaliwa z atestem PZH; 
· profesjonalna zapalarka gazowa o długości 36cm.