Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek brązowy BOX 90x40cm z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek brązowy BOX o wymiarze 90x40cm z serii Nice-House do zawieszenia na ścianie. Biokominek z certyfikatem bezpieczeństwa TüV.

Więcej szczegółów

439,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek brązowy BOX 90x40cm z serii Nice-House

Zarówno frontowa jak i wewnętrzna konstrukcja wykonana ze szwedzkiej stali malowanej proszkowo. Front lakierowany w kolorze brązowym strukturalnym. Wewnętrzna część biokominka w kolorze czarnym mat strukturalny. Palenisko liniowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek o zamkniętej konstrukcji, z zabudowanymi bokami zaprojektowany do zawieszenia na ścianie. Biokominek świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

Palenisko liniowe w postaci jednego pojemnika o szerokości 524 mm, z podwójnymi ścianami oraz dnem. Wykonane ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,75 litra. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 50min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin).



 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa, aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Przy tak szerokim palniku najbardziej bezpiecznym i najbardziej skutecznym sposobem na wygaszenie jest użycie będącej w zestawie niezależnej zagaszarki.

Uwaga !

Do zastosowanego palnika umożliwiamy dokupienie zasuwy, dzięki której można swobodnie regulować wielkość ognia. Zasuwę umieszcza się na palniku i uchwytem przesuwa po palniku aby zmniejszyć komorę spalania. Koszt takiej zasuwy wynosi 20 pln i dostępna jest w dziale akcesoria.

Biokominek zawiesza się za pomocą dołączonych dwóch kołków rozporowych. Część wnękowa nie styka się po zawieszeniu ze ścianą, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo. Biokominek można wieszać na ścianie gipsowo kartonowej (jednakże w zestawie są tylko kołki do ściany murowanej).

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).


 

 
Wymiary: wysokość 40cm, szerokość 90cm, głębokość 12cm. Waga 12 kg. 



Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.

biokominek-box-brazowy-film.jpg