Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek biały CAVA 60x48cm z szybą z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek biały CAVA o rozmiarze 60x48cm z szybą ochronną z serii Nice-House do zawieszenia na ścianie. Biokominek z certyfikatem bezpieczeństwa TüV.

Więcej szczegółów

949,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek biały CAVA 60x48cm z szybą ochronną z serii Nice-House

Zarówno frontowa jak i wewnętrzna konstrukcja wykonana ze szwedzkiej stali malowanej proszkowo farbą termoodporną. Obudowa lakierowana w kolorze biały mat strukturalny. Wewnętrzna część biokominka w kolorze czarnym mat strukturalny. Palenisko liniowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek o półotwartej konstrukcji, z otwartymi bokami zaprojektowany do zawieszenia na ścianie. Biała rama frontowa świetnie kontrastuje z czarnym wnętrzem. 

Palenisko wykonane w postaci jednego pojemnika o szerokości 276 mm, z podwójnymi ścianami dla większego bezpieczeństwa. Wykonano ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,33 L. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 40min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin). 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i bardziej równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Optymalna szerokość palnika pozwoliła na umieszczenie ruchomej zasuwy, która skutecznie reguluje oraz gasi ogień.

Biokominek wiesza się za pomocą dołączonych dwóch kołków rozporowych. Biokominek można wieszać także na ścianie gipsowo kartonowej (jednakże w zestawie są tylko kołki do ściany murowanej). Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

Prezentowany model zawiera szybę chroniącą przed bezpośrednim kontaktem z ogniem. Szyba jest hartowana i wsuwana, więc można ją swobodnie wyciągnąć i korzystać z biokominka bez niej. Szkło jest przeźroczyste. 

 
Wymiary: wysokość 48cm, szerokość 60cm, głębokość 20cm. Waga 10kg. 

Pasek hartowanej, przeźroczystej szyby o grubości 4mm i wysokości 8,5cm.Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • szyba hartowana;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do regulacji oraz wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi.

Biokominek dostępny także w rozmiarze 100x48cm