Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek inox H-Line 65x40cm z szybą z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek H-Line inox o wymiarze 65x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House zawieszany na ścianie lub do zabudowy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

579,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek H-Line inox 65x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House


Zarówno frontowa jak i wewnętrzna rama wykonana stali malowanej proszkowo. Paleniska wykonane ze stali nierdzewnej. Konstrukcja biokominka lakierowana proszkowo farbą termoodporną w kolorze czarnym mat strukturalnym. Na ramie frontowej umieszczono poziome srebrne pasy wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek posiada pasek hartowanej szyby ochronnej o wysokości 15cm, który chroni przed bezpośrednim działaniem ognia. Szyba mocowana jest za pomocą prowadnic (prowadnice przykręca się do ramy frontowej od tyłu), dzięki czemu szybę można swobodnie wsuwać. Prowadnice są lakierowane w kolorze czarny mat.

Palenisko wykonane w postaci jednego pojemnika o szerokości 276 mm, z podwójnymi ścianami dla większego bezpieczeństwa. Wykonano ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,33 L. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 40min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin). 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i bardziej równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Optymalna szerokość palnika pozwoliła na umieszczenie ruchomej zasuwy, która skutecznie reguluje oraz gasi ogień.

W zestawie z biokominkiem znajduje się listwa montażowa, która wprowadza dylatację między ścianą, a plecami biokominka. Zastosowana listwa powoduje, że ciepło mniej nagrzewa ścianę. Dodatkowo zastosowano dolny uchwyt uniemożliwiający jakiekolwiek przemieszczenie się biokominka.

Biokominek można zawiesić bezpośrednio na płaskiej ścianie, jak również nadaje się do zabudowy, także z płyt gipsowo-kartonowych. 

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).

Dane techniczne:
Wymiary: wysokość 40 cm, szerokość 65 cm, głębokość paleniska 12 cm. Waga 10 kg.Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • szyba ochronna;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do wygaszania i regulacji płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa z atestem PZH;
  • aromatyzer.

Film prezentujący biokominek:

biokominek inox