Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny matowy 90x40cm z serii Logan

5902730350750

Nowy produkt

Biokominek czarny matowy o wymiarze 90x40cm z serii Logan do zawieszenia na ścianie lub do zabudowy z bezpiecznym palnikiem.

Więcej szczegółów

299,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek czarny matowy 90x40cm z serii Logan

Konstrukcja biokominka wykonana ze stali szwedzkiej lakierowanej proszkowo farbą termoodporną w kolorze czarny mat strukturalny.

Palenisko liniowe w postaci jednego pojemnika o szerokości 350 mm, z podwójnymi ścianami i dnem. Pojemnik wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności około 1 litra. Górna pokrywa palnika wykonana jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości aż 3mm co sprawia że jest to bardzo potężny i jednocześnie bezpieczny palnik. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 2 godzin na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 6 czy nawet 9 godzin).

Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa, aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Jednocześnie w górnej części palnika umieszczono otwory odpowietrzające aby uniknąć wytworzenia podciśnienia w sytuacji przelania biopaliwa. Optymalna szerokość palnika pozwoliła umieścić w pojemniku zintegrowaną zasuwę, za pomocą której można regulować wysokość ognia oraz go zagasić.

Biokominek można zawiesić bezpośrednio na płaskiej ścianie, jak również nadaje się do zabudowy. W tylnej części biokominka umieszczono otwory za pomocą których przykręca się go do ściany. Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

Dane techniczne:

 

Wymiary: wysokość 40 cm, szerokość 90 cm, głębokość całkowita 12 cm. Waga 10 kg. Pojemność palnika około 1 litra.

Zestaw zawiera:

  • biokominek z bezpiecznym palnikiem;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do regulacji oraz wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi.