Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek narożny TRÓJSTRONNY 60cm z trzema pełnymi szybami

Nowy produkt

Wkład do zabudowy narożnej o szerokości 600 mm, wersja trójstronna. Polskiej produkcji narożny biokominek z szeroką linią ognia i trzema pełnymi szybami, które w 100% zabezpieczają przed płomieniami. Wizja ognia z trzech stron.

Więcej szczegółów

2 497,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek trójstronny (przelotowy) 600mm z trzema pełnymi szybami

Biokominek narożny to połączenie stali nierdzewnej, szkła hartowanego oraz stali malowanej proszkowo. Model zaprojektowany, aby umieścić go w zabudowie. Zabudowa może być przygotowana z płyty gipsowo kartonowej, najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama bardzo niewielka bo o szerokości tylko 17 mm subtelnie podkreśla trzystronną wizję ognia. Biokominek produkowany jest w Polsce tylko i wyłącznie dla naszego sklepu. Wizja ognia z trzech stron zamknięta wysokimi szybami w niewielkiej ramce to niepodważalny atut biokominka.

 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 460 mm, szerokość 600 mm, głębokość 255 mm. Waga 25 kg.

Jedyny model narożny, który posiada szyby na całej wysokości, w pełni chroniąc przed płomieniami co jest ważne w przypadku małych dzieci.

Biokominek z uwagi na zasłonięcie paleniska szybami pobiera tlen z wewnątrz zabudowy, jednakże nie potrzebuje instalacji kominowej. Może być montowany w każdym pomieszczeniu.

W zabudowie, nad biokominkiem, może być tuż pod sufitem należy umieścić kratkę wentylacyjną. Natomiast na górze biokominka, w części która jest w zabudowie, umieszczony jest otwór o średnicy 100mm. Do tego otworu przykręcany jest wystający króciec, do niego można zamocować rurę spiro aby możliwie nie tracić ciepła i doprowadzić je do górnej kratki. Jednakże dla prawidłowego funkcjonowania biokominka nie ma konieczności łączyć fizycznie górne wyprowadzenie ciepła w biokominku z kratką wentylacyjną, starczy pusta przestrzeń w zabudowie nad biokominkiem.

Z uwagi, że biokominek podczas palenia nie wydziela szkodliwych substancji, dymu czy sadzy to kratka wentylacyjna oddaje tylko ciepłe powietrze.

Na dole biokominka, tuż przy palniku znajdują się otwory doprowadzające tlen. W zabudowie, na dole, pod biokominkiem można umieścić drugą kratkę wentylacyjną, w zabudowie należy pozostawić wtedy swobodny przepływ powietrza pomiędzy nimi.

Biokominek otwartymi bokami; wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat strukturalny. Na górnej części biokominka umieszczono specjalne otwory aby docisnąć i unieruchomić biokominek w zabudowie. 
 
Zastosowano jeden palnik o szerokości aż 524mm. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej, w środku umieszczono ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie. Palnik posiada wskaźnik biopaliwa, a także odpowietrzające otwory bezpieczeństwa. Dzięki temu palnik posiada certyfikat bezpieczeństwa TüV. Palnik o pojemności około 0,75 litra, w którym biopaliwo realnie spali się w czasie do 1h50min. W zestawie jest dedykowana zagaszarka, która skutecznie gasi ogień.

Wszystkie trzy szyby są hartowane oraz przeźroczyste, ich grubość to 4mm. Obie boczne szyby są uchylne (zamocowane za pomocą zawiasów), tak więc dostęp do paleniska jest z obu stron.

Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • hartowane pełne szyby.

Produkty powiązane