Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek biały S-Line 3D 120x40cm z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek Nice-House S-Line 3D biały połysk 120x40cm do zabudowy z jednym szerokim i bezpiecznym palnikiem.

Więcej szczegółów

899,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek S-Line 3D biały połysk 120x40cm z serii Nice-House


Konstrukcja biokominka wykonana ze stali szwedzkiej lakierowanej proszkowo farbą termoodporną. Część wnękowa lakierowana w kolorze czarny mat strukturalny, a rama frontowa w kolorze biały połysk.

Palenisko wykonane w postaci 10 punktowego jednego palnika 3D o szerokości 800mm. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Wycięcie w kształcie łuku powoduje większą wizję ognia z każdej strony. Płomienie nie schodzą się do środka lecz wypełniają całą szerokość palnika, odpowiada za to kształt łuku oraz różne wielkości szczelin (na środku szczelina jest najmniejsza, ponieważ jest bliżej frontu i łatwiej o tlen do spalania biopaliwa). Oddalenie środka ognia od pleców biokominka powoduje wyrównanie temperatury wewnątrz, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz trwałość użytkowania.

Palnik ma pojemność około 1,2 litra i biopaliwo realnie spali się w czasie do 2 godzin.

Pojemnik został zaopatrzony we wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), która ma za zadanie wchłonąć płyn i nie dopuścić do rozlania się biopaliwa (w przypadku wlania maksymalnie 50% pojemności palnika). Dodatkowo wkłady nieznacznie zmniejszają temperaturę płynu co również wpływa na bezpieczeństwo.

Ważne atuty palnika 3D:

- podwójne ściany;
- wełna ceramiczna (bezpieczna biowkładka);
- miarka poziomu biopaliwa;
- otwory bezpieczeństwa.

Tylko jedno długie palenisko będzie palić się szerokim ogniem wypełniając wnętrze biokominka. Kilka mniejszych palników nigdy nie stworzą jednego płomienia, a im bardziej oddalone od siebie tym stworzą wrażenie kilku świeczek lub jednej jeśli zostanie zapalony tylko jeden palnik.

W biokominku zastosowano zmniejszoną szerokość ramy frontowej do 42 mm, przez co palnik wystaje poza jej wysokość o 12 mm. Preferowany jest montaż biokominka w zabudowie (lub istniejącym otworze ściany) aby ukryć w niej wystający dół palnika.


Głębokość biokominka wynosi 14 cm, łącznie z ramą frontową. Przy tak dużym biokominku i ogniu, który generuje; mniejsza głębokość negatywnie wpłynęła by na poziom bezpieczeństwa. Do mocowania zastosowano listwę z dystansem, która pozostawia przestrzeń 1 cm między plecami biokominka, a ścianą. Ciepło tylnej ściany biokominka nie nagrzewa tak mocno ściany. W przypadku montażu biokominka w otworze wnękowym dużym ułatwieniem są otwory w plecach biokominka. Pozwalają na dokręcenie biokominka większymi śrubami do ściany z pominięciem listwy montażowej. Zastosowano jeszcze dodatkowy dolny uchwyt uniemożliwiający jakiekolwiek przemieszczenie biokominka (można go zastosować tylko razem z listwą montażową).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).

Dane techniczne:

 

Wymiary: wysokość 40 cm, szerokość 120 cm, głębokość całkowita 14 cm. Waga 21 kg. 
Zestaw zawiera:

  • biokominek z palnikiem 3D o szerokości 800mm;
  • 1kg białych kamieni (otoczaki Thassos);
  • zestaw montażowy;
  • uchwyty do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1 litr biopaliwa II generacji z atestem PZH
  • aromatyzer.

Produkty powiązane