Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Wkład do kominka tradycyjnego 520mm

Nowy produkt

Wkład do kominka tradycyjnego, wkładu kominkowego lub jako wolnostojący biokominek o szerokości 520  mm.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

449,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek / wkład do kominka tradycyjnego 520mm

Wkład polskiej produkcji wykonany ze stali lakierowanej proszkowo farbą termoodporną w kolorze czarny mat strukturalny. We wkładzie umieszczono palnik wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej o szerokości 470 mm.

Wkład można umieścić w kominku każdego typu, dzięki czemu można delektować się wizją żywego ognia także w cieplejsze dni kiedy nie ma potrzeby palenia drewna kominkowego. Z wkładu można także korzystać kiedy wprowadzany jest tymczasowy zakaz korzystania z paliw stałych w kominkach.

Uniwersalność wkładu powoduje, że z powodzeniem może być traktowany jako biokominek wolnostojący, do umieszczenia na stole, tarasie czy komodzie. Można go również umieścić w zabudowie.

W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie. Pojemnik posiada wbudowaną zasuwę do regulacji wysokości ognia, górna pokrywa wykonana ze stali nierdzewnej o grubości aż 3mm.

Biokominek posiada regulację płomienia, palnik posiada zasuwę, dzięki czemu biopaliwo spala się w czasie od dwóch do nawet czterech godzin.

Przy współpracy z rządowym programem "Smog Stop", wkład z powodzeniem można umieścić we wkładzie kominkowym, kominku tradycyjnym, kozie, kominku rustykalnym (głównie dla efektu wizualnego). Spalanym biopaliwem jest bioetanol, czyli alkohol pochodzenia roślinnego.

Spalanie odbywa się bez dymu, bez popiołu, bez niebezpiecznych dla środowiska substancji. Bioetanol mimo swojej kaloryczności nie może być jednak traktowany jako główne źródło ogrzewania.

Dane techniczne:

Wymiary wkładu: 520 x 160 x 61 mm. Wpuszczony palnik o szerokości 470 mm. Palnik o pojemności 1,5 litra.

Zestaw zawiera:

  • wkład z palnikiem;
  • uchwyt do regulacji i zagaszania płomienia.