Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Arles z szybą

Nowy produkt

Wolnostojący, portalowy biokominek biały Alres z szybą wykonany z MDFu i ze stali nawiązujący do klasycznych kominków angielskich.

Więcej szczegółów

1 899,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Biokominek Arles z szyba ochronną

Biokominek Arles to połączenie stali nierdzewnej, stali malowanej proszkowo oraz wysokiej jakości płyty MDF. Model można dowolnie ustawiać, najlepiej pod ścianą. Biokominek ze względu na swoje wymiary świetnie nadaje się do salonów, pokojów dziennych czy sypialni. Jego design przypomina tradycyjny angielski kominek portalowy. Ze względu na bezpieczną konstrukcję biokominek może być także stosowany w miejscach użyteczności publicznej, takiej jak hotele czy restauracje.

Biokominki portalowe są nie tylko dodatkowym źródłem ciepła lecz także ozdobą wnętrza, meblem, który świetnie wpasuje się obecne trendy. Nie wymaga montażu, czy pozwoleń, wystarczy go postawić. Wysyłany jest jako gotowy produkt bez potrzeby jego składania.
 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 1004 mm, szerokość 1130 mm, głębokość 300 mm. Waga: 52 kg.

Biokominek stojący, obudowa wykonana z płyty MDF, lakierowana w kolorze biały mat. Wnętrze biokominka wykonane ze stali lakierowanej proszkowo farbą termoodporną w kolorze czarnym mat strukturalny.
 

Obudowa paleniska wykonana ze stali nierdzewnej o pojemności około 1,5 litra, pokrywa wykonana ze stali o grubości aż 3mm, zastosowano także miarkę poziomu biopaliwa oraz odpowietrzające otwory bezpieczeństwa. Palenisko o szerokości 470mm, zawiera specjalną wkładkę, która działa jak gąbka - wlane biopaliwo wsiąka w nie. Rozwiązanie takie eliminuje ryzyko wylania biopaliwa. Zaleca się napełnienie do 1/2 pojemności paleniska.

Bezpieczeństwo zastosowanego paleniska zostało potwierdzone spełnieniem obowiązującej normy bezpieczeństwa na terenie Unii Europejskiej PN-EN 16647:2015.1 litr biopaliwa spala się w czasie od 2 do nawet 4 godzin, w zależności od regulacji zasuwy. Przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 6 czy nawet 9 godzin.

Wersja z szybą ochronną hartowaną o grubości 4 mm i wysokości aż 40cm, dzięki czemu biokominek jest jeszcze bardziej bezpieczny. Skutecznie chroni dzieci oraz zwierzęta domowe przed bezpośrednim wpływem ognia.

Wystarczy przykręcić prowadnice w biokominku i swobodnie wsunąć szybę. Szczelina pod szybą umożliwia przepływ tlenu oraz regulację płomienia czy wygaszanie.


Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem 1.5l; 

· hartowana szyba ochronna z prowadnicami; 

· uchwyt do regulacji i wygaszania płomienia.

 

Prezenty do zestawu:

- lejek;
- 2x 1L biopaliwa z atestem PZH;
- 2kg kamieni ozdobnych;
- aromatyzer;
- zapalarka gazowa.