Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Efekt żarzenia do biokominka

Nowy produkt

Włókna żarowe do stosowania w biokominkach oraz kominkach gazowych. Stalowe włosie pod wpływem płomieni rozgrzewa się do czerwoności dodając niezwykły efekt mieniących się włókien.

Więcej szczegółów

54,00 zł brutto

Więcej informacji

Włókna żarowe - 1 gram

Dekoracyjne włókna stalowe o grubości ludzkiego włosa do stosowania w biokominkach oraz kominkach gazowych. Pod wpływem ognia rozgrzewają się do czerwoności. W połączeniu z żywym ogniem efekt żarzenia gwarantuje spektakularne widowisko.

Efekt żarzenia idealnie komponuje się z polanami ceramicznymi tworząc jeszcze bardziej realistyczny widok klasycznego paleniska.

Włókna wykonane są z czystej stali, nie wytwarzają się żadne szkodliwe substancje. Włókna są bezpieczne, ponieważ bardzo szybko tracą swoją temperaturę, więc kiedy wypadną z biokominka lub zostaną przesunięte na element lakierowany w biokominku, nie uszkodzą niczego.

Włókna należy maksymalnie rozdzielić od siebie, nie mogą być zbite, ponieważ może to powodować zmniejszenie ognia. Najlepiej rozdzielać do pojedynczych włókien, tworząc siatkę nakładaną na palnik czy polana ceramiczne. Luźne włókna łatwiej się rozgrzewają.

Jeśli włókna będą leżały na szczelinie palnika to może utrudniać zgaszenie biokominka, najlepiej wtedy przesunąć włókna (np. rączką od palnika) do tyłu, poza palnik.