Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Frame 55cm pionowy czarny połysk

Nowy produkt

Pionowy biokominek z czarną ramą i szeroką linia ognia. Polskiej produkcji biokominek do zawieszenia na ścianie lub do zabudowy z bezpiecznym palnikiem.

Więcej szczegółów

1 590,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Pionowy biokominek Frame 55cm czarny połysk

Biokominek Frame to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Model można dowolnie zawieszać na ścianie lub zabudować w ścianie, także z płyty gipsowo-kartonowej, lecz najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama podkreśla design wnętrza. Nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.  
Biokominek produkowany jest w Polsce z naciskiem na precyzję wykonania oraz by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.
 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 790 mm, szerokość 550 mm, głębokość wnęki 160 mm. Waga 10 kg.

Biokominek pionowy, wiszący, rama frontowa wykonana ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarny połysk, natomiast korpus biokominka wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat. Na odwrocie biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowania. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zawieszenie biokominka.
Korpus biokominka został wykonany ze stali o grubosci 1,5 mm, we wnęce tuż obok palnika wycięto podłużne otwory, które mają za zadanie wyrównywać temperaturę palnika i nie dopuścić do powstania podciśnienia w razie przelania biopaliwa.
 
Zastosowany palnik ma szerokość 300 mm i proste wycięcie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 3 mm.
W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie. Palnik ma pojemność 0,7 litra i biopaliwo spala się w zależności od warunków w czasie około 1,5 godziny. Palnik nie zawiera regulacji ognia, w zestawie jest pokrywa, którą za pomocą dołączonych uchwytów zakrywa się szczelinę palnika by skutecznie zagasić ogień. W praktyce pokrywą można także nieznacznie zasłonić palnik aby zmniejszyć ogień.


Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem; 
· kołki montażowe; 
· uchwyty oraz pokrywa do wygaszania płomienia;
· 1l biopaliwa z atestem PZH; 
· profesjonalna zapalarka gazowa o długości 36cm.

Produkty powiązane