Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Charlie czarny z szybą

Nowy produkt

Naścienny lub do zabudowy panoramiczny biokominek Charlie polskiego producenta. Bezpieczna biowkładka w palniku gwarantuje większe bezpieczeństwa użytkowania.

Więcej szczegółów

1 270,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek Charlie czarny z szybą ochronną

Biokominek Charlie to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Konstrukcja biokominka lakierowana farbą termoodporną w kolorze czarny mat strukturalny. Rama frontowa lakierowana w kolorze czarny mat strukturalny.


Konstrukcja paleniska wykonana ze stali nierdzewnej o grubości 1 mm i pojemności 0,75 litra. Palenisko o szerokości 451 mm, zawiera dla większego bezpieczeństwa podwójne ściany (dodatkowa komora spalania), a także specjalny wkład absorbujacy (bezpieczna biowkładka), która działa niczym gąbka - wlane biopaliwo wsiąka w nie. Rozwiązanie takie eliminuje ryzyko wylania biopaliwa. Zaleca się napełnienie do 1/2 pojemności paleniska, aby wkład "trzymał" płyn. Dodatkowo palnik zawiera wskaźnik poziomu płynu.

Bezpieczeństwo zastosowanego paleniska zostało potwierdzone pozytywną opinią i stosownym certyfikatem przez TüV Rheinland Polska.

1 litr biopaliwa spala się w czasie od 1h40min do nawet 4h, w zależności od regulacji zasuwy. Przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami palenia na poziomie 6 czy 9 godzin.

Model można dowolnie zawieszać na płaskiej ścianie, w tylnej części biokominka znajdują się otwory do zawieszenia. Biokominek można także zabudować w ścianie lub przygotowanym otworze W przypadku montażu na ścianie wykonanej z płyty gipsowo kartonowej zaleca się użycie wersji ogniotrwałej. Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans na poziomie 50 cm, jednakże wszystko zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

W zestawie znajduje się hartowana szyba o grubości 4 mm, która wprowadza większą ochronę przed bezpośrednim działaniem ognia. Szybę umieszcza się w środku biokominka za pomocą dołączonej podstawy.

 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 510 mm, szerokość 880 mm, głębokość 215 mm. Waga 16 kg.Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem; 
· kołki montażowe; 
· uchwyt do regulacji i wygaszania płomienia.

Prezenty do zestawu:

- lejek;
- 1L biopaliwa.

Produkty powiązane