Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Frame 120cm inox z szybą

Nowy produkt

Panoramiczny biokominek ze srebrną ramą 120cm i szeroką linia ognia z szybą

Więcej szczegółów

1 799,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Biokominek Frame 120 cm inox z szybą ochronną

Biokominek Frame to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Model można dowolnie zawieszać na ścianie lub zabudować w ścianie, także z płyty gipsowo-kartonowej, lecz najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama podkreśla design wnętrza. Nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.  
Biokominek produkowany jest w Polsce z naciskiem na precyzję wykonania oraz by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.

 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 490 mm, szerokość 1200 mm, głębokość wnęki 160 mm. Waga 25 kg.

Biokominek poziomy, wiszący, rama frontowana wykonana ze stali nierdzewnej szczotkowanej, natomiast korpus biokominka wykonany ze stali lakierowanej farbą termodorporną w kolorze czarnym mat. Na odwrocie biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowania. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zawieszenie biokominka.
Korpus biokominka został wykonany ze stali o grubosci 1,5 mm, we wnęce tuż obok palnika wycięto podłużne otwory, które mają za zadanie wyrównywać temperaturę palnika i nie dopuścić do powstania podciśnienia w razie przelania biopaliwa.
 

Zastosowano palnik o szerokości 800 mm z prostym wycięciem. Wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 3 mm.
W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie.
Palnik o szerokości 800 mm ma pojemność 1,5 litra i biopaliwo spala się w zależności od warunków oraz regulacji w czasie około 2 godzin.
Palnik regulację wysokości ognia, przy użyciu zasuwy zintegrowanej z palnikiem można zmieniać wielkość szczeliny komory spalania, w zestawie jest także pokrywa, którą za pomocą dołączonych uchwytów zakrywa się szczelinę palnika by skutecznie zagasić ogień. W biokominku zamontowano szybę hartowaną aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Szyba o grubości 4 mm i wysokości 10 cm zamocowana za pomocą dwóch uchwytów.


Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem; 
· szyba ochronna; 
· kołki montażowe; 
· uchwyty oraz pokrywa do wygaszania płomienia;
· 1l biopaliwa z atestem PZH; 
· zapalarka gazowa.