Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Black Box 91cm z szybą

Nowy produkt

Naścienny biokominek Black Box z szeroką linią ognia z szybą

Więcej szczegółów

1 890,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek Black Box 91cm z szybą

Biokominek Black Box to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Model można dowolnie zawieszać na płaskiej ścianie. Zamknięta konstrukcja prostopadłościanu, dzięki czemu biokominek tworzy jednolitą całość. Nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.  

Biokominek produkowany jest w Polsce z naciskiem na precyzję wykonania oraz by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.


 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 440 mm, szerokość 910 mm, głębokość 170 mm. Waga 16 kg.

Biokominek poziomy, wiszący, wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat. Na odwrocie biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowania. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zawieszenie biokominka.
Korpus biokominka został wykonany ze stali o grubości 1,5 mm, we wnęce tuż obok palnika wycięto podłużne otwory, które mają za zadanie wyrównywać temperaturę palnika i nie dopuścić do powstania podciśnienia.
 
Zastosowany palnik ma szerokość 450 mm i proste wycięcie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 3 mm.
W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący, który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie.

W biokominku zamontowano pasek szyby hartowanej aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Szyba o grubości 4 mm i wysokości 10 cm zamocowana za pomocą dwóch uchwytów. Szyba jest przeźroczysta.


Palnik o szerokości 450 mm ma pojemność 1 litra i biopaliwo spala się w zależności od warunków w czasie około 2 godzin.

Ważne !

W roku 2023 został zmodyfikowany palnik i obecna wersja ma możliwość regulacji wielkości płomienia - w palniku znajduje się ruchoma zasuwa

Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem; 
· kołki montażowe; 
· uchwyty do regulacji i wygaszania płomienia;
· 1l biopaliwa z atestem PZH; 
· zapalarka gazowa.