Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Frame 180cm czarny z szybą

Nowy produkt

Panoramiczny biokominek z czarną ramą 180cm z szybą ochronną i szeroką linia ognia

Więcej szczegółów

2 599,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Biokominek Frame 180 cm czarny połysk z szybą

Biokominek Frame to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Model można dowolnie zawieszać na ścianie lub zabudować w ścianie, także z płyty gipsowo-kartonowej, lecz najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama podkreśla design wnętrza. Nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych.  
Biokominek produkowany jest w Polsce z naciskiem na precyzję wykonania oraz by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.

Wersja z hartowaną, długą szybą ochronną o grubości 4mm i wysokości 10cm, skutecznie chroni przed bezpośrednim działaniem płomieni, przydatna szczególnie w obecności dzieci. Szyba mocowana za pomocą srebrnych uchwytów.


 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 490 mm, szerokość 1800 mm, głębokość wnęki 160 mm. Waga 32 kg.

Biokominek poziomy, wiszący, rama frontowa wykonana ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarny połysk, natomiast korpus biokominka wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat. Na odwrocie biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowania. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zawieszenie biokominka.
Korpus biokominka został wykonany ze stali o grubości 1,5 mm, we wnęce tuż obok palników wycięto podłużne otwory, które mają za zadanie wyrównywać temperaturę palnika i nie dopuścić do powstania podciśnienia w razie przelania biopaliwa.
 

Zastosowano trzy niezależne palniki, każdy ma szerokość 450 mm i proste wycięcie. Pojemniki są ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 3 mm.
W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie.
Palnik o szerokości 450 mm ma pojemność 1 litra i biopaliwo spala się w zależności od warunków w czasie około 2 godzin.
Palnik nie zawiera regulacji ognia, w zestawie jest pokrywa, którą za pomocą dołączonych uchwytów zakrywa się szczelinę palnika by skutecznie zagasić ogień. W praktyce pokrywą można także nieznacznie zasłonić palnik aby zmniejszyć ogień.


Zestaw zawiera:

· biokominek z trzema paleniskami; 

· szyba ochronna; 

· kołki montażowe; 

· zapalarka gazowa; 

· uchwyty oraz pokrywa do wygaszania płomienia;

· 1l biopaliwa z atestem PZH.