Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny S-Line 3D BOX 120cm z szybą

Nowy produkt

Biokominek czarny S-Line 3D w wersji BOX o szerokości 120cm z szybą ochronną z serii Nice-House do zawieszenia na ścianie. Bio kominek z palnikiem 3D o szerokości 80cm.

Więcej szczegółów

1 599,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek czarny S-Line 3D w wersji BOX 120 cm z szybą ochronną z serii Nice-House


Konstrukcja biokominka wykonana ze szwedzkiej stali malowanej proszkowo w kolorze czarny mat strukturalny. Palenisko liniowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek o zamkniętej konstrukcji, z zabudowanymi bokami zaprojektowany do zawieszenia na ścianie. Biokominek świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

Palenisko wykonane w postaci 10 punktowego jednego palnika 3D o szerokości 800mm. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Wycięcie w kształcie łuku powoduje większą wizję ognia z każdej strony. Płomienie nie schodzą się do środka lecz wypełniają całą szerokość palnika, odpowiada za to kształt łuku oraz różne wielkości szczelin (na środku szczelina jest najmniejsza, ponieważ jest bliżej frontu i łatwiej o tlen do spalania biopaliwa). Oddalenie środka ognia od pleców biokominka powoduje wyrównanie temperatury wewnątrz, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz trwałość użytkowania.

Palnik ma pojemność około 1,2 litra i biopaliwo realnie spali się w czasie około 1,5 godziny.

Pojemnik został zaopatrzony we wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), która ma za zadanie wchłonąć płyn i nie dopuścić do rozlania się biopaliwa (w przypadku wlania maksymalnie 50% pojemności palnika). Dodatkowo wkłady nieznacznie zmniejszają temperaturę płynu co również wpływa na bezpieczeństwo.

Ważne atuty palnika 3D:

- podwójne ściany;
- wełna ceramiczna (bezpieczna biowkładka);
- miarka poziomu biopaliwa;
- otwory bezpieczeństwa.

Tylko jedno długie palenisko będzie palić się szerokim ogniem wypełniając wnętrze biokominka. Kilka mniejszych palników nigdy nie stworzą jednego płomienia, a im bardziej oddalone od siebie tym stworzą wrażenie kilku świeczek lub jednej jeśli zostanie zapalony tylko jeden palnik.

W biokominku zastosowano zmniejszoną szerokość ramy frontowej do 42 mm (po bokach i na górze) oraz 60 mm na dole (trochę więcej aby zmieścić palnik).Głębokość biokominka wynosi 15 cm, łącznie z ramą frontową. Przy tak dużym biokominku i ogniu, który generuje; mniejsza głębokość negatywnie wpłynęła by na poziom bezpieczeństwa. Plecy biokominka nie stykają się ze ścianą, dylatacja wynosi około 5mm, więc ciepło tylnej ściany biokominka nie nagrzewa tak mocno ściany. Jednakże należy pamiętać aby nie wieszać biokominka na materiałach palnych (boazeria, tapety).
Biokominek zawiesza się za pomocą dołączonych czterech kołków rozporowych. Biokominek można wieszać na ścianie gipsowo kartonowej (jednakże w zestawie są tylko kołki do ściany murowanej).

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu to minimum 50cm i zależy od sposobu montażu telewizora (najbezpieczniej jest umieścić tv we wnęce).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).


Prezentowany model jest w wersji z szybą ochronną. Hartowane szkło chroni przed bezpośrednim kontaktem z ogniem. Szyba mocowana jest za pomocą prowadnic, które umożliwiają swobodne jej wyciągnięcie. Prowadnice wykonane są ze stali lakierowanej w kolorze czarnym. Prowadnice umieszczone we wnęce powodują, że szyba nie wchodzi na ramę frontową.


Szyba jest zamocowana nieznacznie wyżej niż krawędź dolnej ramy biokominka. Wprowadzony dystans pozwala użyć uchwytu do wygaszania ognia bez potrzeby wkładania go powyżej szyby i tym samym narażając się na poparzenie dłoni. Przestrzegamy przed podobnymi biokominkami, w których szyba jest zamocowana na równi z palnikiem, przez co regulacja ognia wiąże się z włożeniem ręki w ogień aby przesunąć zasuwę.
 

 
Wymiary: wysokość 41,5cm, szerokość 120cm, głębokość 15cm. Waga 24kg. 

Pasek hartowanej, przeźroczystej szyby o grubości 4mm i wysokości 15cm.Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • szyba ochronna z prowadnicami;
  • palnik 800mm;
  • kołki montażowe;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.