Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek biały S-Line 3D BOX 120cm STOJĄCY

Nowy produkt

Biokominek biały S-Line 3D w wersji BOX o szerokości 120cm z serii Nice-House do postawienia na podłodze lub do zawieszenia na ścianie. Bio kominek z palnikiem 3D o szerokości 80cm. Wersja wolnostojąca - z nóżkami do postawienia.

Więcej szczegółów

1 599,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek biały S-Line 3D w wersji BOX 120 cm STOJĄcy z serii Nice-House


Konstrukcja biokominka wykonana ze szwedzkiej stali malowanej proszkowo w kolorze biały mat strukturalny. Palenisko liniowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek o zamkniętej konstrukcji, z zabudowanymi bokami zaprojektowany do zawieszenia na ścianie. Biokominek świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

W zestawie ze standardowym biokominkiem BOX są nóżki wykonane ze stali lakierowane farbą termoodporną w kolorze biały mat strukturalny. Nóżki po zamocowaniu na biokominku umożliwiają jego postawienie na dowolnej płaskiej powierzchni, np. podłodze, tarasie, balkonie, stole czy komodzie.

Palenisko wykonane w postaci 10 punktowego jednego palnika 3D o szerokości 800mm. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Wycięcie w kształcie łuku powoduje większą wizję ognia z każdej strony. Płomienie nie schodzą się do środka lecz wypełniają całą szerokość palnika, odpowiada za to kształt łuku oraz różne wielkości szczelin (na środku szczelina jest najmniejsza, ponieważ jest bliżej frontu i łatwiej o tlen do spalania biopaliwa). Oddalenie środka ognia od pleców biokominka powoduje wyrównanie temperatury wewnątrz, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz trwałość użytkowania.

Palnik ma pojemność około 1,2 litra i biopaliwo realnie spali się w czasie około 1,5 godziny.

Pojemnik został zaopatrzony we wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), która ma za zadanie wchłonąć płyn i nie dopuścić do rozlania się biopaliwa (w przypadku wlania maksymalnie 50% pojemności palnika). Dodatkowo wkłady nieznacznie zmniejszają temperaturę płynu co również wpływa na bezpieczeństwo.

Ważne atuty palnika 3D:

- podwójne ściany;
- wełna ceramiczna (bezpieczna biowkładka);
- miarka poziomu biopaliwa;
- otwory bezpieczeństwa.

Tylko jedno długie palenisko będzie palić się szerokim ogniem wypełniając wnętrze biokominka. Kilka mniejszych palników nigdy nie stworzą jednego płomienia, a im bardziej oddalone od siebie tym stworzą wrażenie kilku świeczek lub jednej jeśli zostanie zapalony tylko jeden palnik.

Palnik standardowo nie posiada regulacji wielkości płomienia.

Uwaga !

Do zastosowanego palnika umożliwiamy dokupienie zasuwy, dzięki której można swobodnie regulować wielkość ognia. Zasuwę umieszcza się na palniku i uchwytem przesuwa po palniku aby zmniejszyć komorę spalania. Zasuwa dostępna jest w dziale akcesoria pod nazwą: "Zasuwa do palnika 800mm 3D"

W biokominku zastosowano zmniejszoną szerokość ramy frontowej do 42 mm (po bokach i na górze) oraz 60 mm na dole (trochę więcej aby zmieścić palnik).

Głębokość biokominka wynosi 15 cm, łącznie z ramą frontową. Przy tak dużym biokominku i ogniu, który generuje; mniejsza głębokość negatywnie wpłynęła by na poziom bezpieczeństwa. Plecy biokominka nie stykają się ze ścianą, dylatacja wynosi około 5mm, więc ciepło tylnej ściany biokominka nie nagrzewa tak mocno ściany. Jednakże należy pamiętać aby nie wieszać biokominka na materiałach palnych (boazeria, tapety).
W przypadku demontażu nóżek, biokominek można standardowo powiesić na ścianie.
Biokominek zawiesza się za pomocą dołączonych czterech kołków rozporowych. Biokominek można wieszać na ścianie gipsowo kartonowej (jednakże w zestawie są tylko kołki do ściany murowanej).

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu to minimum 50cm i zależy od sposobu montażu telewizora (najbezpieczniej jest umieścić tv we wnęce).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).


Prezentowany model jest bez szyby. 
 

 
Wymiary: wysokość 41,5cm, szerokość 120cm, głębokość 15cm. Waga 23 kg. 


Zestaw zawiera:

  • biokominek z palnikiem;
  • nóżki;
  • kołki montażowe;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.

Produkty powiązane