Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny S-Line BOX 90cm z szybą STOJĄCY

Nowy produkt

Biokominek czarny S-Line w wersji BOX STOJĄCY o szerokości 90cm z szybą z serii Nice-House do postawienia lub do zawieszenia na ścianie. Bio kominek z palnikiem o szerokości 52cm. Najbardziej smukły z biokominków BOX o szerokości 900mm.

Więcej szczegółów

1 099,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek czarny S-Line w wersji BOX 90 cm z szybą STOJĄCY z serii Nice-House


Konstrukcja biokominka wykonana ze szwedzkiej stali malowanej proszkowo w kolorze czarny mat strukturalny. Palenisko liniowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek o zamkniętej konstrukcji, z zabudowanymi bokami zaprojektowany do zawieszenia na ścianie. Biokominek świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

W zestawie ze standardowym biokominkiem BOX są nóżki wykonane ze stali lakierowane farbą termoodporną w kolorze biały mat strukturalny. Nóżki po zamocowaniu na biokominku umożliwiają jego postawienie na dowolnej płaskiej powierzchni, np. podłodze, tarasie, balkonie, stole czy komodzie.

Palenisko liniowe w postaci jednego pojemnika o szerokości 524 mm, z podwójnymi ścianami oraz dnem. Wykonane ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,7 litra. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 30min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin).

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa, aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Przy tak szerokim palniku najbardziej bezpiecznym i najbardziej skutecznym sposobem na wygaszenie jest użycie będącej w zestawie niezależnej zagaszarki.

Uwaga !

Do zastosowanego palnika umożliwiamy dokupienie zasuwy, dzięki której można swobodnie regulować wielkość ognia. Zasuwę umieszcza się na palniku i uchwytem przesuwa po palniku aby zmniejszyć komorę spalania. Zasuwa dostępna jest w dziale akcesoria.

W biokominku zastosowano zmniejszoną szerokość ramy frontowej do 42 mm (po bokach i na górze) oraz 60 mm na dole (trochę więcej aby zmieścić palnik).

Głębokość biokominka wynosi 15 cm, łącznie z ramą frontową. Przy tak dużym biokominku i ogniu, który generuje; mniejsza głębokość negatywnie wpłynęła by na poziom bezpieczeństwa. Plecy biokominka nie stykają się ze ścianą, dylatacja wynosi około 5mm, więc ciepło tylnej ściany biokominka nie nagrzewa tak mocno ściany. Jednakże należy pamiętać aby nie wieszać biokominka na materiałach palnych (boazeria, tapety).
Biokominek zawiesza się za pomocą dołączonych kołków rozporowych. Biokominek można wieszać na ścianie gipsowo kartonowej (jednakże w zestawie są tylko kołki do ściany murowanej).
W przypadku demontażu nóżek, biokominek można standardowo powiesić na ścianie.

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu to minimum 50cm i zależy od sposobu montażu telewizora (najbezpieczniej jest umieścić tv we wnęce).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).

Prezentowany model jest w wersji z szybą ochronną. Hartowane szkło chroni przed bezpośrednim kontaktem z ogniem. Szyba mocowana jest za pomocą prowadnic, które umożliwiają swobodne jej wyciągnięcie. Prowadnice wykonane są ze stali lakierowanej w kolorze czarnym. Prowadnice umieszczone we wnęce powodują, że szyba nie wchodzi na ramę frontową.


Przeźroczysta, hartowana szyba o wysokości 15cm i grubości 4mm. To najwyższa szyba w biokominkach 90cm 
 

 
Wymiary: wysokość 41,7cm, szerokość 90cm, głębokość 15cm. Waga 15 kg. 


Zestaw zawiera:

  • biokominek z palnikiem;
  • szyba ochronna i nóżki;
  • kołki montażowe;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.

Produkty powiązane