Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny BOX 90x40cm STOJĄCY z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek czarny BOX o wymiarze 90x40cm WOLNOSTOJĄCY z serii Nice-House do postawienia na podłodze lub zawieszenia na ścianie. Biokominek z certyfikatem bezpieczeństwa TüV.

Więcej szczegółów

469,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek czarny BOX 90x40cm STOJĄCY z serii Nice-House


Konstrukcja biokominka wykonana ze szwedzkiej stali malowanej proszkowo farbą termoodporną w kolorze czarny mat strukturalny. Palenisko liniowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Biokominek o zamkniętej konstrukcji, z zabudowanymi bokami zaprojektowany do zawieszenia na ścianie. Biokominek świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

Palenisko liniowe w postaci jednego pojemnika o szerokości 524 mm, z podwójnymi ścianami oraz dnem. Wykonane ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,75 litra. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 50min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin).


W zestawie ze standardowym biokominkiem BOX są nóżki wykonane ze stali lakierowane farbą termoodporną w kolorze czarny mat strukturalny. Nóżki po zamocowaniu na biokominku umożliwiają jego postawienie na dowolnej płaskiej powierzchni, np. podłodze, tarasie, balkonie, stole czy komodzie.


 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa, aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Przy tak szerokim palniku najbardziej bezpiecznym i najbardziej skutecznym sposobem na wygaszenie jest użycie będącej w zestawie niezależnej zagaszarki.

Uwaga !

Do zastosowanego palnika umożliwiamy dokupienie zasuwy, dzięki której można swobodnie regulować wielkość ognia. Zasuwę umieszcza się na palniku i uchwytem przesuwa po palniku aby zmniejszyć komorę spalania. Koszt takiej zasuwy wynosi 20 pln i dostępna jest w dziale akcesoria.

W przypadku demontażu nóżek, biokominek można standardowo powiesić na ścianie.

Biokominek zawiesza się za pomocą dołączonych dwóch kołków rozporowych. Część wnękowa nie styka się po zawieszeniu ze ścianą, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo. Biokominek można wieszać na ścianie gipsowo kartonowej (jednakże w zestawie są tylko kołki do ściany murowanej).

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).


 

 
Wymiary: wysokość 40cm, szerokość 90cm, głębokość 12cm. Waga 12,5 kg. 


Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • komplet nóżek z podkładkami filcowymi;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.

biokominek-box-czarny-film.jpg