Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny matowy 90x40cm z szybą z serii Nice-House SLIM

Nowy produkt

Biokominek czarny matowy o rozmiarze 90x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House do zawieszenia na ścianie lub do zabudowy z certyfikatem bezpieczeństwa TüV. Biokominek w wersji SLIM - szyba nie zachodzi na ramą frontową.

Więcej szczegółów

489,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek czarny matowy 90x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House SLIM


Konstrukcja biokominka wykonana ze stali szwedzkiej lakierowanej proszkowo farbą termoodporną. Rama frontowa oraz część wnękowa lakierowana w kolorze czarny mat strukturalny.

Palenisko liniowe w postaci jednego pojemnika o szerokości 524 mm, z podwójnymi ścianami oraz dnem. Wykonane ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,75 litra. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 50min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin). 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa, aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Przy tak szerokim palniku najbardziej bezpiecznym i najbardziej skutecznym sposobem na wygaszenie jest użycie będącej w zestawie niezależnej zagaszarki.

Uwaga !

Palenisko posiada zasuwę, dzięki której można swobodnie regulować wielkość ognia. Zasuwę umieszcza się na palniku i uchwytem przesuwa po palniku aby zmniejszyć komorę spalania. 

W zestawie z biokominkiem znajduje się listwa montażowa, która wprowadza dylatację między ścianą, a plecami biokominka. Zastosowana listwa powoduje, że ciepło mniej nagrzewa ścianę. 

Biokominek można zawiesić bezpośrednio na płaskiej ścianie, jak również nadaje się do zabudowy, także z płyt gipsowo-kartonowych. Biokominek również zamontować narożnie (w rogu ściany), jednakże proponujemy dokupić listwę narożną, która ułatwia montaż narożny (dostępna w kategorii Akcesoria).

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli niewielka metalowa podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego. Pod wpływem temperatury zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).

Biokominek posiada pasek hartowanej szyby ochronnej o wysokości 9cm, który chroni przed bezpośrednim działaniem ognia. Szyba mocowana jest za pomocą prowadnic (prowadnice przykręca się w środku wnęki biokominka), dzięki czemu szybę można swobodnie wsuwać. Szyba nie zachodzi na ramę frontową.

Dane techniczne:

 

Wymiary: wysokość 40 cm, szerokość 90 cm, głębokość całkowita 12 cm. Waga 12 kg. Pojemność palnika około 0,75 l

Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • hartowana szyba ochronna;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.