Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek czarny matowy VERTICAL z serii Nice-House

Nowy produkt

Biokominek pionowy czarny matowy o wymiarze 39x61cm z serii Nice-House do powieszenia na ścianie lub do zabudowy.

Więcej szczegółów

399,00 zł brutto

Więcej informacji

Czas realizacji około 14 dni roboczych !

Biokominek pionowy czarny matowy VERTICAL z szybą ochronną z serii Nice-House


Konstrukcja biokominka wykonana ze stali szwedzkiej lakierowanej proszkowo farbą termoodporną. Rama frontowa oraz część wnękowa w kolorze czarny mat strukturalny.

Palenisko wykonane w postaci jednego pojemnika o szerokości 276 mm, z podwójnymi ścianami dla większego bezpieczeństwa. Wykonano ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,33 L. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h 40min na w pełni zalanym palniku (przestrzegamy przed fikcyjnymi czasami na poziomie 4 czy nawet 9 godzin). 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i bardziej równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany oraz dno eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano wskaźnik poziomu biopaliwa aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Optymalna szerokość palnika pozwoliła na umieszczenie ruchomej zasuwy, która skutecznie reguluje oraz gasi ogień.

W zestawie z biokominkiem znajdują się dwie listwy montażowe, które wprowadzają dylatację między ścianą, a plecami biokominka. Zastosowane listwy powodują, że ciepło mniej nagrzewa ścianę.

Biokominek można zawiesić bezpośrednio na płaskiej ścianie, jak również nadaje się do zabudowy, także z płyt gipsowo-kartonowych. 

Jeśli chodzi o montaż biokominka w okolicy mebli to prosimy o zachowanie ostrożności. Ciepło z biokominka unosi się do góry, więc najbardziej narażone są przedmioty będące nad biokominkiem. W przypadku montażu telewizora nad biokominkiem to proponujemy dystans między urządzeniami, wielkość odstępu zależy od sposobu instalacji obu urządzeń (zawieszenia na ścianie czy w zabudowie) oraz warunków (umiejscowienia okna, ciągu komunikacyjnego czy wielkości pomieszczenia).

Dane techniczne:

 

Wymiary: wysokość 61 cm, szerokość 39 cm, głębokość 12 cm. Waga 9 kg. Pojemność palnika około 0,33 l

Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do regulacji i wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi.