Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Inside 800mm prawy wersja 2

Nowy produkt

Biokominek Inside narożny wykonany ze stali kotłowej do zabudowy

Więcej szczegółów

3 150,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Biokominek Inside 800mm prawy wersja 2

Konstrukcja biokominka wykonana ze stali kotłowej o grubości 3 mm lakierowanej proszkowo farbą termoodporną. Palenisko wykonane z jednego palnika typu fala wykonanego ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 1,5 mm i szerokości 505 mm. Pokrywa palnika wykonana ze stali o grubości 3 mm, palnik o pojemności 1 litra. 

Pojemnik został zaopatrzony we wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który mają za zadanie wchłonąć płyn niczym gąbka i nie dopuścić do rozlania się biopaliwa (w przypadku wlania maksymalnie 50% pojemności palników). Dodatkowo wkład nieznacznie zmniejszają temperaturę płynu co także wpływa na bezpieczeństwo.

Biokominek posiada regulację płomienia, palnik zaopatrzono w zasuwę, dzięki czemu biopaliwo spala się w czasie od 2 do nawet 4 godzin.

W biokominku umieszczono pasek hartowanej szyby o grubości 4 mm co korzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa. Szyba jest nieznacznie przyciemniona i zamontowana za pomocą dwóch uchwytów.

Biokominek został zaprojektowany do umieszczenia w zabudowie lub przygotowanym otworze, także w ścianie. W przypadku zabudowy z płyt gipsowo kartonowych zalecana jest ich wersja ogniotrwała. W środku, tuż za palnikiem umieszczone są otwory wentylacyjne, które powodują wyrównanie temperatury pod palnikiem oraz by zminimalizować ryzyko powstania podciśnienia w przypadku przelania biopaliwa.

Biokominki serii Inside to produkty najwyższej dostępnej jakości na polskim rynku z palnikami manualnymi. Jako jedyne wykonane są ze stali kotłowej o grubości aż 3 mm. Ich cena odzwierciedla precyzję wykonania, więc proponowane są wszędzie tam gdzie jakość i bezpieczeństwo są priorytetem.

Model Inside świetnie sprawdza się w salonach, pokojach dziennych. Jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania powoduje, że z powodzeniem montuje się je w miejscach użyteczności publicznej, takiej jak hotele, pensjonaty, restauracje. Biokominki Inside są także eksportowane do takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, Słowacja czy Włochy.

Dane techniczne:

 

Wymiary: szerokość 800 mm, wysokość 450 mm, głębokość 350 mm. Waga 25 kg. 
Typ Prawy oznacza, że jest to biokominek narożny z otwartym prawym bokiem.
Biokominek posiada podwójne ściany. W górnej, bocznej i tylnej między ścianami zamontowano izolację termiczną, co pozwala wyeliminować wpływ temperatury na przedmioty będące tuż nad górną ścianą biokominka. W dolnej części biokominka między ścianami schowano dolną część paleniska, dzięki czemu palnik nie wystaje pod biokominkiem.

Zestaw zawiera:

  • biokominek z palnikiem;
  • zapalarka gazowa;
  • uchwyt do regulacji płomienia;
  • instrukcja obsługi;
  • 2x 1 litr biopaliwa z atestem PZH.