Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek w mebel 600 mm inox

Nowy produkt

Biokominek / wkład w mebel wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej

Więcej szczegółów

1 790,00 zł brutto

Więcej informacji

 

Biokominek / wkład w mebel 600mm inox


Konstrukcja biokominka wykonana ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Palenisko w postaci jednego palnika typu fala wykonanego ze stali nierdzewnej szczotkowanej o grubości 1,5 mm i szerokości 505 mm. Pokrywa palnika wykonana ze stali o grubości 3 mm, palnik o pojemności 1 litra. 

Pojemnik został zaopatrzony we wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który mają za zadanie wchłonąć płyn niczym gąbka i nie dopuścić do rozlania się biopaliwa (w przypadku wlania maksymalnie 50% pojemności palników). Dodatkowo wkład nieznacznie zmniejszają temperaturę płynu co także wpływa na bezpieczeństwo.

Biokominek posiada regulację płomienia, palnik posiada zasuwę, dzięki czemu biopaliwo spala się w czasie od dwóch do nawet czterech godzin.

W biokominku zamontowano dwie hartowane szyby o grubości 4 mm co korzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa. Szyby są przeźroczyste i zamontowane za pomocą uchwytów.

Biokominek został zaprojektowany głównie z myślą o zabudowie w mebel. Podkładka obudowy ma za zadanie absorbować ciepło emitowane z palnika, nie pozwalając nagrzać się ponad normę podłożu. Dodatkowo palnik został umieszczony w obudowie, tak by wyeliminować ryzyko pożaru w razie przelania biopaliwa w palniku.
Z uwagi na powyższe rozwiązania wkład można montować w płyty meblowe, wyłączając płyty foliowane. Produkt może być także umieszczane w zabudowy wykonane zarówno z płyt gipsowo kartonowych jak i murowanych czy wykonanych z kamienia.

W biokominku umieszczone są otwory wentylacyjne, które powodują wyrównanie temperatury pod palnikiem oraz by zminimalizować ryzyko powstania podciśnienia w przypadku przelania biopaliwa.

Prezentowany wkład to produkty najwyższej dostępnej jakości na polskim rynku z palnikami manualnymi. Ich cena odzwierciedla precyzję wykonania, więc proponowane są wszędzie tam gdzie jakość i bezpieczeństwo są priorytetem. Model świetnie sprawdza się w salonach, pokojach dziennych. Jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania powoduje, że z powodzeniem montuje się je w miejscach użyteczności publicznej, takiej jak hotele, pensjonaty, restauracje. Biokominki są także eksportowane do takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, Słowacja czy Włochy.

Dane techniczne:

 

Wymiary podstawki: 600 x 320 mm. Wpuszczony palnik: 500 x 140 mm, głębokość wpuszczenia palnika: 50 mm. 
Zestaw zawiera:

  • biokominek z palnikiem;
  • zapalarka gazowa;
  • uchwyt do regulacji płomienia;
  • instrukcja obsługi;
  • 2x 1 litr biopaliwa z atestem PZH.

Produkty powiązane