Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek narożny lewy 80cm z pełnymi szybami

Nowy produkt

Wkład do zabudowy narożnej o szerokości 800mm, wersja lewa. Polskiej produkcji narożny biokominek z szeroką linią ognia i pełnymi szybami, które w 100% zabezpieczają przed płomieniami.

Więcej szczegółów

1 999,00 zł brutto

Więcej informacji

Uwaga !

realizacja w czasie około 5 dni roboczych.

Biokominek narożny 800 mm lewy z pełnymi szybami

Biokominek narożny to połączenie stali nierdzewnej, szkła hartowanego oraz stali malowanej proszkowo. Model zaprojektowany, aby umieścić go w zabudowie lub przygotowanym otworze w ścianie. Zabudowa może być przygotowana z płyty gipsowo kartonowej, najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama bardzo niewielka bo o szerokości tylko 14 mm subtelnie podkreśla dwustronną wizję ognia. Biokominek produkowany jest w Polsce tylko i wyłącznie dla naszego sklepu. Wizja ognia z dwóch stron zamknięta wysokimi szybami w niewielkiej ramce to niepodważalny atut biokominka.

 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 500 mm, szerokość 800 mm, głębokość 300 mm. Waga 24 kg.

Jedyny model narożny, który posiada szyby na całej wysokości, w pełni chroniąc przed płomieniami co jest ważne w przypadku małych dzieci.

Biokominek z uwagi na zasłonięcie paleniska szybami pobiera tlen z zabudowy, jednakże nie potrzebuje instalacji kominowej. Może być montowany w każdym pomieszczeniu.

W zabudowie, nad biokominkiem, może być tuż pod sufitem należy umieścić kratkę wentylacyjną. Natomiast na górze biokominka, w części która jest w zabudowie, umieszczony jest otwór o średnicy 100mm. Można ten otwór połączyć rurą z kratką wentylacyjną. Z uwagi, że biokominek podczas palenia nie wydziela szkodliwych substancji, dymu czy sadzy to kratka wentylacyjna oddaje tylko ciepłe powietrze.

Na dole biokominka, tuż przy palniku znajdują się otwory doprowadzające tlen. W zabudowie, na dole, pod biokominkiem można umieścić drugą kratkę wentylacyjną, w zabudowie należy pozostawić wtedy swobodny przepływ powietrza pomiędzy nimi.

Biokominek narożny, z otwartym bokiem; wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat strukturalny. Na tylnej części biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowy, otwory finalnie nie są widoczne od frontu. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zamocowanie biokominka.
 
Zastosowana jeden palnik o szerokości aż 524mm. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej, w środku umieszczono ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie. Palnik posiada wskaźnik biopaliwa, a także odpowietrzające otwory bezpieczeństwa. Dzięki temu palnik posiada certyfikat bezpieczeństwa TüV. Palnik o pojemności około 0,75 litra, w którym biopaliwo realnie spali się w czasie do 1h50min. W zestawie jest dedykowana zagaszarka, która skutecznie gasi ogień.

Uwaga !

Do zastosowanego palnika umożliwiamy dokupienie zasuwy, dzięki której można swobodnie regulować wielkość ognia. Zasuwę umieszcza się na palniku i uchwytem przesuwa po palniku aby zmniejszyć komorę spalania. Koszt takiej zasuwy wynosi 20 pln i dostępna jest w dziale akcesoria.

Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TüV;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • hartowane pełne szyby.

Produkty powiązane