Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek narożny prawy 100cm z pełnymi szybami

Nowy produkt

Wkład do zabudowy narożnej o szerokości 1000 mm, wersja prawa. Polskiej produkcji narożny biokominek z szeroką linią ognia i pełnymi szybami, które w 100% zabezpieczają przed płomieniami.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

2 699,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek narożny 1000 mm prawy z pełnymi szybami

Biokominek narożny to połączenie stali nierdzewnej, szkła hartowanego oraz stali malowanej proszkowo. Model zaprojektowany, aby umieścić go w zabudowie lub przygotowanym otworze w ścianie. Zabudowa może być przygotowana z płyty gipsowo kartonowej, najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama bardzo niewielka bo o szerokości tylko 14 mm subtelnie podkreśla dwustronną wizję ognia. Biokominek produkowany jest w Polsce tylko i wyłącznie dla naszego sklepu. Wizja ognia z dwóch stron zamknięta wysokimi szybami w niewielkiej ramce to niepodważalny atut biokominka.

 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 502 mm, szerokość 1000 mm, głębokość 300 mm. Waga 30 kg.

Jedyny model narożny, który posiada szyby na całej wysokości, w pełni chroniąc przed płomieniami co jest ważne w przypadku małych dzieci.

Biokominek z uwagi na zasłonięcie paleniska szybami pobiera tlen z zabudowy, jednakże nie potrzebuje instalacji kominowej. Może być montowany w każdym pomieszczeniu.

W zabudowie, nad biokominkiem, może być tuż pod sufitem należy umieścić kratkę wentylacyjną. Natomiast na górze biokominka, w części która jest w zabudowie, umieszczony jest otwór o średnicy 100mm. Do tego otworu przykręcany jest wystający króciec, do niego można zamocować rurę spiro aby możliwie nie tracić ciepła i doprowadzić je do górnej kratki. Jednakże dla prawidłowego funkcjonowania biokominka nie ma konieczności łączyć fizycznie górne wyprowadzenie ciepła w biokominku z kratką wentylacyjną, starczy pusta przestrzeń w zabudowie nad biokominkiem.

Z uwagi, że biokominek podczas palenia nie wydziela szkodliwych substancji, dymu czy sadzy to kratka wentylacyjna oddaje tylko ciepłe powietrze.

Na dole biokominka, tuż przy palniku znajdują się otwory doprowadzające tlen. W zabudowie, na dole, pod biokominkiem można umieścić drugą kratkę wentylacyjną, w zabudowie należy pozostawić wtedy swobodny przepływ powietrza pomiędzy nimi.

Biokominek narożny, z otwartym bokiem; wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat strukturalny. Na tylnej części biokominka umieszczono specjalne otwory do zawieszenia na ścianie lub zabudowy, otwory finalnie nie są widoczne od frontu. 
 

Palenisko wykonane w postaci 10 punktowego jednego palnika 3D o szerokości 800mm. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Wycięcie w kształcie łuku powoduje większą wizję ognia z każdej strony. Płomienie nie schodzą się do środka lecz wypełniają całą szerokość palnika, odpowiada za to kształt łuku oraz różne wielkości szczelin (na środku szczelina jest najmniejsza, ponieważ jest bliżej frontu i łatwiej o tlen do spalania biopaliwa). Oddalenie środka ognia od pleców biokominka powoduje wyrównanie temperatury wewnątrz, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz trwałość użytkowania.

Palnik ma pojemność około 1,2 litra i biopaliwo realnie spali się w czasie do 2 godzin.

Pojemnik został zaopatrzony we wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), która ma za zadanie wchłonąć płyn i nie dopuścić do rozlania się biopaliwa (w przypadku wlania maksymalnie 50% pojemności palnika). Dodatkowo wkłady nieznacznie zmniejszają temperaturę płynu co również wpływa na bezpieczeństwo.

Ważne atuty palnika 3D:

- podwójne ściany;
- wełna ceramiczna (bezpieczna biowkładka);
- miarka poziomu biopaliwa;
- otwory bezpieczeństwa.

Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik 800mm 3d;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • hartowane pełne szyby.

Produkty powiązane