Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Palnik 800 mm 3D

Nowy produkt

Palnik biokominka do samodzielnej zabudowy wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej o szerokości 800 mm z efektem 3D.

Więcej szczegółów

399,00 zł brutto

Więcej informacji

Palnik inox 800 mm 3D


Palnik produkcji polskiej, wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Palnik z wycięciem w kształcie łuku o pojemności około 1,2 litra i szerokości 800 mm.

W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie. Biopaliwo spala się w czasie około 2 godzin.

Palnik do indywidualnej zabudowy / aranżacji. Zalecany montaż palnika tylko w materiale odpornym na wyższe temperatury, górna część obudowy palnika może nagrzać się do około 80 stopni. W przypadku zastosowania płyt gipsowo kartonowych zalecamy tylko w wersji ogniotrwałej.

Wycięcie w kształcie łuku w porównaniu do prostego wycięcia powoduje, że optycznie ognia jest więcej, patrząc także z boku. Linia ognia robi się większa. Dodatkowo taki kształt wycięcia oraz zmieniająca się wielkość szczelin powoduje, że płomienie tak mocno nie schodzą się do środka jak to ma miejsce w przypadku długich palników z prostym wycięciem.

Dla większego bezpieczeństwa palnik posiada podwójne ściany, otwory odpowietrzające oraz wskaźnik poziomu biopaliwa.

Do palnika dołączone są dwa niezależne uchwyty do skutecznego zagaszania ognia. Ze względu, że są dwa zajmują mniej miejsca i są bardziej poręczne.

Dla pewności zakupu publikujemy film, jak na żywo wygląda zapalony palnik umieszczony w biokominku (biokominek nie należy do oferty).

https://www.youtube.com/watch?v=lXmwHjG3fUQ

Dane techniczne:

 
Wymiary: wysokość 53 mm, szerokość 800 mm, głębokość 60 mm. Waga 3 kg. Pojemność palnika około 1,2 litra.

Zestaw zawiera:

  • palnik;
  • uchwyty do wygaszania płomienia.